Wszystko w jednym miejscukontakt@strefamandrivy.pl

Zużyty toner? Można na nim zarobić!

Zużyte materiały eksploatacyjne do drukarek nie są zwykle nikomu potrzebne. Większość osób umieszcza je w koszu, co stanowi duży błąd. Należy wziąć pod uwagę, że tego rodzaju produkty wymagają utylizacji. Dobrze jest więc sprawdzić, czy skup tonerów jest zainteresowany odkupieniem danego produktu. W ten sposób nie tylko można pozbyć się problemu, ale również zarobić. To prawdziwy strzał w dziesiątkę dla tych, którzy szukają sposobów na oszczędzanie.

Wybór skupu tonerów

Pierwszym krokiem jest wybranie odpowiedniego skupu tonerów. Najprościej jest sprawdzić, czy w danej okolicy funkcjonuje tego typu firma stacjonarna. Jeśli tak, to warto udać się do niej osobiście. Przyspieszy to proces sprzedaży. Zwykle stan tonerów oraz kartridżów jest weryfikowany „od ręki”. Można uniknąć zbędnego czekania.

Nie każdy może udać się do skupu tonerów osobiście. W takiej sytuacji warto jest skorzystać z usług przedsiębiorstwa, które umożliwia przesłanie produktów drogą pocztową. Jest to zwykle opłacalne w przypadku większej liczby sztuk. Trzeba liczyć się z koniecznością pokrycia kosztów wysyłki.

Brak zbędnych formalności

Sprzedaż zużytych tonerów nie powinna generować zbyt dużej ilości formalności. Ważne jest to, aby procedura była jasna i zrozumiała. Należy mieć świadomość, że większość tego typu firm potrzebuje produktów w pełni oryginalnych, które pochodzą wprost od producenta. Wiadomym jest, że akcesoria kultowych marek można odsprzedać za wyższą kwotę.

Nie bez znaczenia jest także stan produktów. Pęknięte i uszkodzone pojemniki zwykle posiadają niewielką wartość. Niektóre skupy tonerów odkupują wyłączenie kartridże w nienaruszonym stanie. Warto wspomnieć, że poprzez oddanie starych tonerów do ponownego wykorzystania w Doktor Tusz można przyczynić się do ochrony środowiska naturalnego. Nawet zniszczone pojemniki mogą zostać przetworzone i użyte podczas produkcji.

Comments are closed.