Wszystko w jednym miejscukontakt@strefamandrivy.pl

Apple watch 6

Nowy topowy Apple Watch 6 jest nieco szybszy, jaśniejszy i tańszy z nowym czujnikiem – i robi tylko tyle, by pozostać królem smartwatchów. Dostępny w dwóch rozmiarach, 40 lub 44 mm, w różnych materiałach i kolorach obudowy, zaczyna się od 1400 złotych. Seria 6 podąża za doskonałą serią 5 z 2019 roku, która wprowadziła zawsze aktywny wyświetlacz, który cementuje Apple Watch na szczycie stosu i sprawia, że jest to bardzo trudne do naśladowania.

Specyfikacja zegarka

Nowy zegarek to zasadniczo seria 5 z nowym czujnikiem saturacji krwi z tyłu – więcej o tym później. Ma też szybszy chip i ekran, który jest 2,5 raza jaśniejszy w trybie „zawsze włączonym”, co jest szczególnie widoczne na zewnątrz. Występuje w kilku nowych kolorach, w tym niebieskim lub czerwonym aluminium. Nasz zegarek testowy, wspomniana wyżej stal nierdzewna w kolorze grafitowym, ma wspaniałą, ciemną, błyszczącą jakość.

Wygodny w noszeniu, ma szeroką gamę opcji pasków z nowymi stylami, w tym Solo Loop i Solo Braided Loop, które są wielkościami pasków bez sprzączki lub zapięcia, które rozciągają się, aby naciągnąć na rękę. Specyfikacje:

-Rozmiar koperty: 40 lub 44mm

-Grubość koperty: 10,4 mm

-Waga: 30,5 do 39,7 g lub 36,5 do 47,1 g w zależności od materiału

-Procesor: S6

-RAM: 1 GB

-System operacyjny: WatchOS 7

-Wodoodporność: 50 metrów (5ATM)

-Czujniki: żyroskop, czujnik HR, EKG, tlen we krwi, światło, mikrofon, głośnik, NFC, GPS/GNSS, kompas, wysokościomierz

-Łączność: Bluetooth 5, wifi n, NFC, ultraszerokopasmowy, opcjonalny 4G wymagający eSIM i zgodny plan.

apple watch 6

Wydajność i bateria

Seria 6 ma najnowszy układ Apple S6, który jest szybki, płynny i pokonuje nawet najlepszą wydajność konkurencyjnych producentów smartwatchów. Na papierze jest nawet o 20% szybszy, ale nie wydaje się dużo szybszy niż chip S5 w serii 5 i nowym Watch SE. Jest jednak znacznie szybszy niż chip używany w Serii 3, który wciąż jest w sprzedaży. Żywotność baterii jest solidna, jeśli nie jest przodująca w swojej klasie. Dzięki zawsze aktywnemu wyświetlaczowi i monitorowaniu snu w nocy seria 6 wytrzymuje ponad 36 godzin między ładowaniami, w tym z dwoma ręcznymi zapisami EKG, dwoma ręcznymi zapisami tlenu we krwi, mnóstwem powiadomień i 25-minutowym biegiem. Śledzenie snu w nocy zużywało od 10% do 12% czasu pracy baterii, podczas gdy 25-minutowy bieg na świeżym powietrzu zużywał około 4-5% czasu pracy baterii. Seria 6 ładuje się od rozładowania do 100% w zaledwie 83 minuty i osiąga 80% w zaledwie 56 minut przy użyciu zasilacza USB 2A, który jest znacznie szybszy niż seria 5. Apple watch 6 najlepiej kupić przez sprawdzone źródło, jakim jest sklep iSpot.

Monitorowanie stanu zdrowia

Oprócz czujnika tętna i elektrokardiogramu (EKG) z serii 5, seria 6 ma nowy czujnik z tyłu, który mierzy wysycenie krwi tlenem, znane jako SpO2. Aby go zmierzyć, musisz ręcznie aktywować go w Serii 6 i pozostać nieruchomo z nadgarstkiem na stole przez 15 sekund. Teoretycznie zegarek pokazuje, jak natleniona jest twoja krew i na podstawie wnioskowania, jak dobrze pracują twoje płuca lub jak dobrze twoje ciało przystosowuje się do dużej wysokości, czyli tam, gdzie czujniki SpO2 są zwykle używane w warunkach dobrego samopoczucia. Wiele wysokiej klasy zegarków do biegania lub triathlonu jest wyposażonych w czujnik do tego celu.

Comments are closed.