Wszystko w jednym miejscukontakt@strefamandrivy.pl

O zamkach szyfrowych

Charakterystyczna klawiatura numeryczna z dwunastoma przyciskami umieszczona obok drzwi oznacza, że samo naciśnięcie klamki nie spowoduje otwarcia drzwi. Potrzebny jest właściwy kod, bowiem w drzwiach zamontowany jest zamek szyfrowy.

Technologia w drzwiach
Zamki szyfrowe, które otwierają drzwi w parę sekund, zapewniają też większy poziom bezpieczeństwa. Z tych powodów są bardzo często i chętnie stosowane nie tylko w sferze zawodowej, ale i prywatnej. Zapotrzebowanie na tego typu rozwiązanie sprawiło, że producenci oferują coraz więcej rozwiązań zamków szyfrowych (https://www.napad.pl/120-zamki-szyfrowe.html). Są zamki otwierane tylko na kod lub tylko na kartę zbliżeniową, z podwójnym rozwiązaniem (kod i karta), są zamki do drzwi zewnętrznych (wandaloodporne), wewnętrznych, są takie, które przy próbie sforsowania uruchomią system alarmowy.

Zamek szyfrowy – krótka charakterystyka
Zamek spotykany przy drzwiach biur, hoteli, laboratoriów itp., czyli zamek wewnętrzny, posiada w zazwyczaj jasnej obudowie (biała lub srebrna) 12-klawiszową klawiaturę. By kod można było wpisać prawidłowo także, gdy jest ciemno (np. wpisanie kodu pozwoli włączyć oświetlenie), klawiatura posiada stałe lub czasowe podświetlenie. Większość modeli posiada 3 kolorowe diody LED, informujące o trybie pracy zamka – Aktywny, Dostęp, Drzwi oraz sygnalizację dźwiękową, która informuje o operacjach dokonywanych na klawiaturze oraz w przypadku, gdy drzwi pozostaną otwarte (nie domkną się). Zamki posiadają nieulotną pamięć ustawień i kodów, programowalną długość kodów oraz dużą pojemność ich zapamiętywania (średnio ok. 55).

Comments are closed.