Wszystko w jednym miejscukontakt@strefamandrivy.pl

Switch Poe – wygoda i prostota

Systemy monitoringu to coraz częstsze wyposażenie zarówno obiektów publicznych, handlowych, jak i prywatnych domów. Jeszcze kilka lat wcześniej montaż kamer w istniejących budynkach był bardzo kłopotliwy, ponieważ wiązał się ze zmianami w instalacji elektrycznej. Jednak odkąd pojawiła się technologia POE monitoring jest łatwy do montażu praktycznie w każdym budynku.

Co kryje się za słowami switch Poe?

Poe to skrót od Power over Ethernet. Brzmi tajemniczo, ale oznacza po prostu zasilanie i przesył danych w jednym przewodzie. Cały system monitoringu IP może być zasilany i obsługiwany poprzez ośmiożyłowy kabel typu UTP, zwany powszechnie skrętką komputerową. Łączymy wówczas kamery IP, rejestratory danych oraz komputer w jeden system za pomocą urządzenia zwanego switchem Poe.

Jakie korzyści daje switch Poe?

Dzięki switchom Poe podłączenie całego systemu jest dużo prostsze. Urządzenie to jest centralną częścią systemu – służy zarówno do zasilania jak i przesyłu danych. Nie musimy doprowadzać napięcia zasilającego do każdego elementu monitoringu, montować kolejnych kabli zasilających i gniazd 230V w ścianach. Punkt zasilania wystarczy jeden – właśnie przy switchu Poe. Cechy te sprawiają, że mamy dużo większe możliwości rozbudowy monitoringu. Switche Poe dają nam również znaczne oszczędności finansowe, ponieważ nie musimy już wydawać pieniędzy na modernizację istniejącej instalacji elektrycznej.

Comments are closed.