Wszystko w jednym miejscukontakt@strefamandrivy.pl

Szafa serwerowa – czyli szafa rack

Bezpieczeństwo w każdym domu oraz w każdej firmie jest bardzo ważne, dlatego stosowane są różne nowoczesne metody, które stale będą podnosiły jakość oferowanych usług, ale też większy komfort i bezpieczeństwo.

Dla wielu firm idealnym rozwiązaniem okazuje się szafa rack. Z pewnością wiele osób zastanawia się nad tym, w jaki sposób ona działa, jakie przynosi korzyści oraz czym tak faktycznie jest.

Co jest to jest szafa rack?
O szafie rack przede wszystkim można powiedzieć to, że jest ona elementem bezpieczeństwa i uniemożliwia fizyczny dostęp do danych osobowych. Wszystko po to, aby nie dostały się do nich nieupoważnione osoby. Dodatkowo szafa chroni przed takimi zagrożeniami, jak:
● ogień,
● dym,
● gazy korozyjne,
● pył,
● woda,
● zakłócenia elektromagnetyczne
itp.

Jakie kryteria powinna spełniać szafa rack?
Kryteria są przydzielane konkretnie do danej branży i do tego, co jest chronione. Bardzo wysokie kryteria będą miały np. banki, które mają bardzo dużo danych osobowych i są w większość bardzo ważne podstawowe dane. W przypadku banków takie szafy powinny mieć najlepsze kryteria i największą ochronę.

Szafy rack, czyli inaczej szafy serwerowe są odpowiednim sposobem na to, aby chronić wszystkie dane, ale pod warunkiem, że korzysta się z szaf ze sprawdzonych źródeł oraz tego, że dostęp do nich ma bardzo ograniczona liczba osób. Tylko w takich przypadkach szafa może być faktycznie skuteczna i może działać tak, jak powinna.

Comments are closed.