Wszystko w jednym miejscukontakt@strefamandrivy.pl

Kontrola dostępu

Kontrola dostępu to kontrolowany dostęp do danych i pojedynczych pomieszczeniem w strefie jednego budynku lub na terenie firmy albo ośrodka wypoczynkowego. Zamknięcie pomieszczeń newralgicznych dla danego przedsiębiorstwa to pełna ochrona takich miejsc. Systemy sprawdzają się doskonale w miejscach gdzie pracuje lub jest wiele osób i pilnowanie poszczególnych pomieszczeń jest trudne technicznie.

Na czym polega kontrola?

Kontrola dostępu polega na tym, że to konkretny system broni wejścia do danych pomieszczeń. Osoby, które mają prawo przebywać w zamkniętych i kontrolowanych pomieszczeniach na ogół mogą korzystać ze specjalnych kart lub transporderów, które mogą być, na przykład w formie zegarka.
Dzisiejsze systemy dostępowe, najczęściej, występują już w formie bezprzewodowej i są znacznie prostsze w obsłudze.

Jak kontrolowana jest praca systemu?

Poprzez odpowiednie aplikacje i programy komputerowe, systemy dostępowe są monitorowane właśnie przez komputer. Doskonale rozwinięta kontrola dostępu na danym terenie, daje stu procentowe zabezpieczenie zon, do których zwykli i nieupoważnieni ludzie nie mają prawa wstępu.
Dlatego też systemy dostępowe zakłada się już nie tylko w wielkich korporacjach ale także na basenach, w ośrodkach wypoczynkowych czy sportowych. Ponadto dzięki takiemu patentowi dany ośrodek może zyskać możliwość wydzielenie, na swoim terytorium, miejsc dodatkowo płatnych, takich jak sauny czy siłownie.

Comments are closed.