Wszystko w jednym miejscukontakt@strefamandrivy.pl

Co daje korzystanie z chmury?

Współczesne czasy wymagają nowoczesnych rozwiązań. Dynamicznie rozwijająca się technologia wiąże się z równie dynamicznymi zmianami w życiu ludzi. Obecnie, hitem są usługi w chmurze, które mogą w zdecydowane podnieść komfort pracy w firmie. Co dają swoim użytkownikom?

Dzielenie się

Chmura jest idealna do dzielenia się plikami. Mogą to być prywatne zdjęcia i filmiki z wakacji. Są to chmury dedykowane dla osób prywatnych. Często są dostępne dla indywidualnych użytkowników za darmo. Można też dzielić się dużymi plikami w celach związanych z prowadzeniem interesów. Każda nowoczesna firma korzysta z usług w chmurze, bo są szybkie i wygodne. Trudno byłoby przesyłać sobie liczne pliki mailami lub pożyczać przenośne dyski. Chmura rozwiązuje ten problem. Pozwala na wydajną pracę bez obaw o awarie zasilania elektrycznego i ewentualne przerwy w pracy.

Mniej maszyn, czyli więcej miejsca

Małe i średnie firmy coraz częściej korzystają z serwerów w chmurach. Dzięki nim, nie muszą być wyposażone we własne urządzenia. Przedsiębiorca nie musi zapewnić na nie miejsca, ani zabezpieczać ich przed uszkodzeniem. Usługobiorca sam wybiera oprogramowanie jakie ma mieć jego serwer umiejscowiony w chmurze – aplikacje, sterowniki i oczywiście – system operacyjny. Dostawca usług zapewnia cały sprzęt oraz infrastrukturę, czyli zaplecze techniczne. Dla przedsiębiorcy ważne jest też to, że korzystając z chmury płaci się wyłącznie za faktycznie zużyte zasoby. To realna oszczędność, która może pozwolić przedsiębiorcy na oddech.

Comments are closed.