Wszystko w jednym miejscukontakt@strefamandrivy.pl

Karty plastikowe z kodem kreskowym

Najprostszym i najtańszym sposobem na zakodowanie informacji na karcie plastikowej jest kod kreskowy. Czarne linie o różniej grubości skutecznie kodują informację, a odczyt następuje przy pomocy czytnika lub skanera. 

Jaki kod kreskowy będzie najlepszy?


Wybór zastosowanego kodu zależy od posiadanego czytnika lub skanera. Informacja o obsługiwanych kodach jest zawarta w specyfikacji. Prawie wszystkie nowoczesne skanery i czytniki obsługują popularne kody kreskowe oraz kody QR.
Najpopularniejsze kody kreskowe to: KOD 128, KOD 39, EAN-13, EAN-8, ITF 2z5.

Personalizacja karty plastikowej 


Chcąc zaprojektować własne karty plastikowe z kodem kreskowym należy rozpocząć od wybory rodzaju kody kreskowego. Następnie zastanowić się czy chce się karty o rosnący kodzie czy wygenerowane losowo. Po tych krokach przyszedł czas na projekt graficzny karty. 
Ważne jest zostawienie białego pola na projekcie, na którym zostanie umieszczony kod kreskowy. Wymiary takiego pola zgodne z rodzajem kodu to:
*EAN-13 szerokość 40mm, minimum 32mm
*EAN-8 szerokość 28mm, minimum 22mm
*kod-128 szerokość 32mm, minimum 25mm
*kod-39 szerokość 46mm, minimum 36 mm
*ITF 2z5 szerokość minimum 22mm
Wysokość pola, w przypadku wszystkich kodów, jest taka sama i wynosi od 12 mm, minimalna wysokość to 10 mm, można ją dowolnie zmieniać, lecz należy zadbać, aby kreski nie były zbyt krótkie w stosunku do cyfr, które znajdują się pod nimi.

Comments are closed.