Wszystko w jednym miejscukontakt@strefamandrivy.pl

Systemy parkingowe

Parking – wydzielony plac z miejscami postojowymi, na którym można zostawić pojazdy mechaniczne i inne środki komunikacji, dawniej kojarzył się z koszmarem. Auta poustawiane wg. fantazji kierowców powodowały bałagan komunikacyjny i uniemożliwiały sprawne opuszczenie miejsca. To z kolei powodowało, że inni kierowcy krążyli w poszukiwaniu wolnego miejsca. Na szczęście taki widok jest dziś rzadkością.

Systemy parkingowe

Systemy parkingowe są zaawansowanymi rozwiązaniami w dziedzinie zarządzania, które sprawiają, że miejsce odstawiania jest bezpieczne i działa w sposób:
– sprawny,
– bezobsługowy,
– automatyczny.

Jakie urządzenia składają się na systemy parkingowe?

Modułowość rozwiązań dla przestrzeni parkingowych sprawia, że da się je dostosować zarówno do małych, jak i do dużych parkingów. Do najczęściej stosowanych urządzeń parkingowych należy:
1. Terminal wjazdowy – służy do kontroli ilości wjeżdżających pojazdów. Terminal może drukować bilety, umożliwia kontakt z ochroną, wydaje instrukcje kierowcy, steruje barierą.
2. Terminal wyjazdowy – służy do kontroli ilości aut wyjeżdżających, wykrywa obecność pojazdu, steruje barierą, odczytuje kart i biletów,.
3. Automaty rozliczeniowe – urządzenia umożliwiające rozliczenie biletu za pomocą karty, bilonu, banknotów.
4. Szlaban – zapora fizycznie kontrolujące wjazdy i wyjazdy.
Innymi elementami systemów parkingowych są m.in.: oprogramowania, monitoring, ogrodzenia.

Comments are closed.