Wszystko w jednym miejscukontakt@strefamandrivy.pl

Nowoczesna płatność kartą

Z roku na rok spada procent płatności gotówkowych na rzecz zbliżeniowych. Jest też już coraz mniej płatności kartą przy użyciu numeru PIN – przy kwotach zakupów poniżej pięćdziesięciu złotych nie potrzeba wpisywać nawet tego numeru.

Szybkość i wygoda


Specjalnie zbudowana karta zbliżeniowa https://www.unicard.pl/karta-zblizeniowa z paskiem magnetycznym, mikroprocesorem i specjalną antenką łączy się podczas transakcji z systemem POS i przekazuje pieniądze na konto sprzedającego. Transakcje są przeprowadzane w trybie offline, tak więc faktycznie pieniądze znikną z konta właściciela dopiero po jakimś czasie. Funkcję zbliżeniową można wyłączyć, ale trzeba być pewnym tej decyzji, ponieważ wyłączenie może być nieodwracalne.

Dowolność


Kartą zbliżeniową można płacić w dowolnym terminalu na terenie całego kraju. Dodatkowo dzięki odpowiednim programom umożliwiającym firmom bezpłatne zaopatrzenie się w terminal płatności kartą są coraz bardziej powszechne. Młode pokolenie często nie bierze pod uwagę, żeby zapłacić gotówką, a starsze osoby również coraz częściej przychylają się do wirtualnej płatności.

Bezpieczna


Maksymalna kwota, jaka może zostać ukradziona z konta bankowego po tym, jak złodziej zabierze kartę jest dwieście złotych – powyżej tej granicy bank odpowiada za zwrot pieniędzy właścicielowi, ale tylko w przypadku, jeśli takowy zgłosi kradzież swojej karty bankowej. Ponadto nie da się dokonać jednorazowej płatności kartą zbliżeniową bez PINU większej niż pięćdziesiąt złotych.

Comments are closed.