Wszystko w jednym miejscukontakt@strefamandrivy.pl

Na jakie dane techniczne separatora galwanicznego należy zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Dobór odpowiedniego separatora galwanicznego wymaga pewnej wprawy i doświadczenia. Te urządzenia mają stosunkowo rozbudowaną specyfikację techniczną i dla poprawnego działania i uzyskania pełnej ochrony urządzeń elektrycznych należy zwrócić uwagę na kilka najistotniejszych parametrów technicznych.

Jak dobrać odpowiedni Separator:

Po pierwsze, przy większości separatorów galwanicznych (https://www.napad.pl/1042-separatory) podawana jest informacja o skuteczności eliminacji pętli masy. Warto naturalnie wybierać takie separatory, dla których ta wartość jest określana jako wysoka.

Po drugie, istotna jest tłumienność, czyli poziom zdolności urządzenia do tłumienia sygnału. Generalną zasadą jest, że czym lepszy jest separator galwaniczny, tym niższą ma tłumienność. Przyzwoity separator galwaniczny powinien mieć tłumienność, wyrażoną w decybelach, poniżej granicy 0,5dB.

Co więcej, należy zwrócić uwagę na skuteczność izolacji urządzenia oraz stopień zabezpieczenia przeciwprzepięciowego. Niektóre separatory galwaniczne mają ponadto wbudowany dławik przeciwzakłóceniowy.

Ważnym parametrem jest także pasmo przenoszenia. W niektórych przypadkach wynosi ono około 50 MHz, choć na rynku można dostać także urządzenia o mniejszym paśmie przenoszenia rzędu 10 MHz. Odpowiednio dobrane pasmo przenoszenia pozwala na przesyłanie obrazu w wymaganej przez nas rozdzielczości.

Przy instalacji separatora galwanicznego znaczenie mogą mieć ponadto jego wymiary oraz sposób działania. Co do zasady najłatwiej i najwygodniej jest zainstalować separator galwaniczny, który nie wymaga zasilania zewnętrznego oraz jego wymiary są stosunkowo niewielkie.

Comments are closed.