Wszystko w jednym miejscukontakt@strefamandrivy.pl

Oświetlony korytarz i klatka schodowa – sposób na poprawę bezpieczeństwa

Istnieje wiele sposobów poprawy bezpieczeństwa w budynkach użyteczności publicznej oraz w prywatnych obiektach. Jednym z nich jest zapewnienie odpowiedniego poziomu oświetlenia na korytarzach i miejscach ogólnie dostępnych. Jeśli włączanie się światła następuje samoczynnie, automatycznie, to można również zaoszczędzić na rachunkach za energię elektryczną. Czy automaty schodowe rzeczywiście są w stanie obniżyć koszty i zapobiec zagrożeniom? 

Jak działa automat sterujący iluminacją? 

Urządzenie służące do włączania i wyłączania światła to prosty układ elektryczny. Składa się z co najmniej dwóch włączników i wyłączników, które są połączone jednym obwodem. Może on posiadać dodatkowe elementy w postaci czujników ruchu i programatora, który można ustawić na określony czas. W tym okresie światło jest włączone, a po jego upływie następuje wyłączenie oświetlenia. Dzięki temu rozwiązaniu nie ma obawy, że iluminacja nie zostanie wyłączona. Współczesny automat schodowy jest wyposażony w funkcję przeciwblokady, która pozwala na odcięcie dopływu prądu i zapobiega marnotrawstwu energii.  

Dostępne modele automatów schodowych możesz zakupić na tej stronie. 

Dodatkowe funkcje automatów schodowych 

Jedną z wielu zalet automatów schodowych jest łączenie wielu funkcji, które zwiększają ich praktyczne zastosowanie. Podstawowym sposobem na sprawdzenie, czy wszystkie światła w budynku zostały wyłączone jest używanie modelu z sygnalizacją wyłączenia oświetlenia. W ten sposób istnieje całkowita pewność, że we wszystkich pomieszczeniach jest ciemno. Inną przydatną funkcją jest automat ze wbudowanym ogranicznikiem poboru mocy. W przypadku, gdy odbiorniki w obwodzie przekroczą ustaloną wartość mocy, zostaną automatycznie odłączone od zasilania.

Comments are closed.