Wszystko w jednym miejscukontakt@strefamandrivy.pl

Switch sieciowy – zalety

Przełącznik sieciowy (switch) jest urządzeniem, jakie łączy segmenty sieci komputerowej, które pracują zazwyczaj w drugiej warstwie łącza danych. Zastosowanie switcha sieciowego jest gwarancją niezawodnego i płynnego działania sieci w każdej firmie. Jakie zalety ma to urządzenie? Dlaczego warto z niego korzystać?

Zalety przełącznika sieciowego

Switch sieciowy (https://www.napad.pl/613-switche) pozwala stworzyć funkcjonalne rozwiązania sieciowe w organizacji. Administrator sieci, podczas tworzenia ciekawych rozwiązań, powinien wziąć pod uwagę przełączniki i poszukać dobrego jakościowo urządzenia, które będzie dopasowane do potrzeb firmy. Zaletą switcha jest z pewnością przekazywanie danych w sposób sprawny, bez żadnych usterek i zakłóceń. Podczas zakupu konieczne sprawdźmy podstawowe parametry, jakie wpływają na jakość urządzenia. Chodzi tutaj przykładowo o ilość portów, sposób montażu, czy też wielkość firmy. 

Na co zwrócić uwagę?

Wybierając przełącznik sieciowy, niezbędne jest dobranie odpowiednich parametrów, jakimi są:

  • Zasilanie – niezbędne jest sprawdzenie wymogów związanych z zasilaniem, aby zapobiec problemom związanym z zakupem dodatkowych przetwornic.
  • Typ switcha – w tym przypadku wyróżniamy przełącznik zarządzany lub niezarządzany. Wybór da satysfakcję i pozwoli w pełni korzystać z możliwości urządzenia. 
  • Wsparcie protokołu – niezwykle ważna jest obsługa standardu IEEE, co zapewnia kontrolę dostępu do sieci bezprzewodowych i przewodowych.
  • Inne cechy – wydajność, użyteczność, ekonomiczność energetyczna, kontrola szumów rozgłoszeniowych, możliwość zarządzania. 

Comments are closed.