Wszystko w jednym miejscukontakt@strefamandrivy.pl

iPhone 13 Pro – co nowego?

   W tym artykule opowiemy sobie nieco o nowej, ulepszonej wersji iPhone’a 13, czyli w edycji premium z dopiskiem pro. Omówimy podstawowe parametry tego urządzenia oraz to dlaczego jest on jednym, z najlepszych smartfonów na rynku, na chwilę obecną. Przeczytanie tego artykułu zajmie ci nie dłużej niż kilka minut.

Cena i dostępność iPhone 13 Pro

   iPhone 13 Pro został wprowadzony na rynek w różnych regionach świata, a dostępność zależy od tego, gdzie się znajdujesz. W Polsce telefon trafił do sprzedaży w drugiej połowie września 2021 roku. Jest to wersja premium iPhone’a 13, a co za tym idzie wiadomo, że jego cena będzie nieco wyższa od wersji podstawowej. W Polsce koszt nowego iPhone’a 13 pro to koszt od 5100 do 6000 złotych. Wydaje się to olbrzymim wydatkiem, lecz biorąc pod uwagę ogrom innowacyjnych funkcji oraz systemów zawartych, w tym smartfonie jest to adekwatna cena.

Design iPhone’a 13 Pro

iPhone 13 Pro

   iPhone 13 Pro ma ramkę ze stali nierdzewnej z błyszczącą obudową. Ramka jest dopasowana kolorystycznie do tylnej części telefonu w zależności od tego, jaki kolor wybierzesz. W dolnej części telefonu znajduje się port błyskawicy, który niestety nadal nie został zastąpiony przez USB-C. Kratka głównego głośnika i mikrofon otaczają port ładowania. Po prawej stronie mamy to, co Apple nazywa „przyciskiem bocznym”, który aktywuje Siri po długim naciśnięciu i może być również używany do włączania i wyłączania urządzenia. Po lewej stronie ramy znajduje się taca SIM wraz z klawiszami głośności i przełącznikiem wyciszenia.

Żywotność baterii

   iPhone 13 Pro ma niewielki wzrost pojemności baterii w porównaniu do zeszłego roku. To, w połączeniu z chipem o zwiększonej wydajności, powinno skutkować lepszą żywotnością baterii. Należy jednak pamiętać, że iPhone 13 Pro ma wyświetlacz 120 Hz, który wpłynie na żywotność baterii. Apple twierdzi, że bateria 3095 mAh wytrzyma do 1,5 godziny dłużej niż iPhone 12 Pro. Żywotność baterii będzie również zależeć od wzorców użytkowania i czasu, przez jaki wyświetlacz pozostaje na poziomie 120 Hz. Jeśli zamierzasz grać w gry, które obsługują wysoką częstotliwość odświeżania lub stale przewijać media społecznościowe, wyświetlacz przez większość czasu będzie działał z częstotliwością 120 Hz, co może spowodować szybkie rozładowanie baterii.

Oprogramowanie

   IOS 15 wprowadza kilka przydatnych nowych funkcji i poprawia ogólną użyteczność urządzenia. Na początek możesz teraz wykonywać połączenia FaceTime ze znajomymi korzystającymi z urządzenia z systemem Android, udostępniać ekran i oglądać filmy oraz programy ze znajomymi za pośrednictwem FaceTime oraz korzystać z różnych trybów mikrofonu.

Podsumowanie

   iPhone 13 pro jest niesamowitą innowacją, która wniosła wraz ze sobą na rynek masę nowości. Cena tego modelu może wydawać się kosmiczna, jednakże jest to w pełni nowoczesny model posiadający wiele udogodnień. Telefon ten pozwoli nam na korzystanie, z najnowszych parametrów systemu IOS 15, co z pewnością da nam wiele radości oraz korzyści. Uwydatni on pracę oraz wiele innych kluczowych aspektów, podczas jego użytkowania.

Comments are closed.