Wszystko w jednym miejscukontakt@strefamandrivy.pl

Tusz do drukarki Epson l386 – jakie są rodzaje?

Chcąc wybrać najlepszy tusz do drukarki Epson l386, warto zwrócić uwagę nie tylko na to, ile dany pojemnik z tuszem kosztuje, ale także na to, jakiej jakości wydruki będzie zapewniać. Ma to szczególnie duże znaczenie wtedy, gdy zakłada się, że często będzie wykonywać się wydruki lepsze, niż standardowe, których wygląd ma ogromne znaczenie. Jakie są dostępne rodzaje tuszów i który z nich zapewni wydruk najlepszej jakości?

Cechy charakterystyczne tuszu typu DYE

Tusz DYE jest produkowany na bazie barwnika i wody. Z tego też powodu doskonale odzwierciedla poszczególne odcienie. Trzeba jednak pamiętać o tym, że wydruk będzie dobrze się prezentować wyłącznie wtedy, gdy jest wykonywany na papierze fotograficznym. Ponadto tusz ten nie jest odporny na działanie promieni UV, czy na wodę. Wydruki, które można wykonać przy użyciu tego tuszu, sprawdzają się tylko w zastosowaniu wewnątrz. Niewątpliwym walorem takiego tuszu jest to, że jest on dostępny w przystępnej cenie, a także to, że odzwierciedlone kolory mają wysoki połysk.

Czym wyróżnia się tusz pigmentowy?

Tusz pigmentowy jest produkowany na bazie wody. Ten rodzaj tuszu nadaje się do drukarek, które są wyposażone w głowicę drukującą z elementami termo i piezo. Jeśli ważne jest to, by wydruk zachował swoją jakość pomimo tego, że padają na niego promienie słoneczne, warto wówczas wybrać właśnie tusz pigmentowy. Ponadto tusz ten składa się z pojedynczych pigmentów, które nie rozpuszczają się po zetknięciu z wodą.

Pomimo tych oczywistych zalet, tusze te mają też swoje wady. Najpoważniejszą jest to, że tusz ten nie nadaje się do wydruku zdjęć. Molekuły w tym tuszu są o wiele większe, niż w tuszu DYE, co sprawia, że nie wnikają one w papier. Warto również dodać, że tusz pigmentowy nie zapewni tak szerokiej palety barw, jak tusz DYE, jednak przy standardowych wydrukach sprawdza się lepiej, niż tusz na bazie barwnika i wody.

Comments are closed.