Wszystko w jednym miejscukontakt@strefamandrivy.pl

Jaki dekoder do telewizji naziemnej wybrać?

W Polsce w 2022 roku zmieni się standard nadawania telewizji naziemnej – wszędzie słychać o DVB-T2/HEVC. Warto dowiedzieć się, czego trzeba się spodziewać w związku z nowym standardem nawania telewizji w naszym kraju.

Dekodery do telewizji naziemnej

Wiele osób zastanawia się, co daje DVB-T2/HEVC. Jest to oczywiście zmiana, na którą warto czekać. Pierw najlepiej zacząć od tego, iż zmiana standardu nadawania dotyczyć będzie tylko osób, które oglądają cyfrową telewizję naziemną. Użytkownicy telewizji satelitarnej czy kablowej nie odczują zmian. Jeśli mowa o przejściu dekoderów z DVB-T na DVB-T2/HEVC, to chodzi głównie o postęp, bowiem ta nowa technologia oznaczać będzie znacznie większe możliwości dla widzów tego typu telewizji.

Warto podkreślić, że DVB-T2/HEVC jest szansą na wyższą jakość obrazu – możliwa będzie rozdzielczość 4k do odbioru, a także o wiele lepszy dźwięk. Oprócz tego będzie to także potencjał do tego, żeby zdecydowanie wydłużyła się lista dostępnych kanałów. Wiele osób zastanawia się obecnie, jaki dekoder DVB-T2 kupić, żeby miał możliwość oglądania telewizji naziemnej, po przejściu na nowszy standard nadawania sygnału. Bardzo ważną informacją, która trzeba zweryfikować będzie obsługa standardu H.265/HEVC. Należy pamiętać, że tylko dekoder obsługujący tego typu format, umożliwi nam oglądanie kanałów TV po zmianie sygnału w 2022 roku. Dekodery do telewizji naziemnej najlepiej kupić od sprawdzonego i renomowanego producenta (np. Manta), ponieważ będzie to zakup na lata. Taki sprzęt musi być bezawaryjny.

Comments are closed.